Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TREMORS 4 - LEGEND BEGINS

TREMORS 4 - LEGEND BEGINS

Wstrząsy 4 - Narodziny Legendy

ocena:4
Rok prod.:2004
Reżyser:S.S. Wilson
Kraj prod.:USA
Obsada:Michael Gross, Sara Botsford, Billy Drago, Brent Roam
Autor recenzji:Flaco
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:4.25
Głosów:12
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 2

"Tremors 4: The Legend Begins" to już czwarta część cyklu "Tremors", jednej z najbardziej znanych serii z gatunku monster-movies. Tym razem przenosimy się w czasie, by zobaczyć jak się to wszystko zaczęło. Przypnijmy więc kolty do pasa i ruszajmy na dziki zachód, by zakosztować tego co nam przygotowali twórcy...

Mamy rok 1889, małe górnicze miasteczko Rejection (Odrzucenie), przeżywa poważny kryzys. Z powodu niewyjaśnionej śmierci kilkunastu górników, reszta odmawia pracy w "przeklętej" kopalni. Do miasteczka przyjeżdża osobiście właściciel kopalni, Hiram Gummer (Michael Gross), by na miejscu wyjaśnić zaistniałą sytuacje. Jego początkowy sceptycyzm, szybko się zmienia, kiedy na własnej skórze odczuje działanie graboidów. Nie zostaje mu nic innego jak wynająć zawodowca do rozprawy z potworami. Na miejsce przybywa "czarno ręki" Kelly� najszybszy rewolwerowiec po tej stronie Rio Grande. Tylko czy jest on gotowy na spotkanie z nieznanym?

Akcja "Wstrząsów 4" została osadzona na dzikim zachodzie, by odświeżyć zmurszałą już konwencje serii, nic to jednak nie pomogło. Nadal oglądamy to samo co w poprzednich częściach... Grupa ludzi przeciwko krwiożerczym bestiom. Z początku bezradna wobec zagrożenia, kiedy jednak przychodzi do finałowej walki, każdy chwyta za broń i odpiera atak. Całość została oczywiście poprawnie zrealizowana, niestety schemat filmu jest już tak ograny, że przeraźliwie nudny. I nie ratuje tego filmu, ani przeniesienie akcji na dziki zachód, ani odmienna od poprzednich rola Michaela Gross'a. Także znikoma, w stosunku do poprzednich części, ilość efektów specjalnych, a co za tym idzie, skrócenie obecności, graboidów na ekranie, nie poprawia wizerunku filmu. Jedynym dobrym posunięciem twórców było ograniczenie menażerii potworów. Na ekranie widzimy tylko graboidy (młode i w pełni dojrzałe), na szczęście nie oglądamy pozostałych stadiów rozwoju graboidów. No i to czyni z filmu lepszy obraz niż 'Wstrząsy 3" jednak cłości daleko do dwóch pierwszych części. Podobno został już napisany scenariusz do części piątej, aż strach pomyśleć... Gdzie teraz scenarzyści wyślą graboidy? Może w kosmos?

Daleka pieśń po dobrej części pierwszej. Film tylko, dla zagorzałych miłośników filmów o graboidach, którzy z lubością zobaczą, jak doszło do zmiany nazwy miasteczka z Rejection (Odrzucenie) na Perfection (Perfekcja). Reszta może się poczuć znużona "odgrzewanym kotletem" i co gorsza, może się nim zatruć.

Screeny

HO, TREMORS 4 - LEGEND BEGINS HO, TREMORS 4 - LEGEND BEGINS HO, TREMORS 4 - LEGEND BEGINS HO, TREMORS 4 - LEGEND BEGINS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Brak "dupostrzałów"
+ Kolejny film o graboidach (plus dla fanów serii)

Minusy:

- Nic, absolutnie nic nowego
- Schematyczność
- Słabe efekty specjalne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -