Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TREMORS 2 - AFTERSHOCKS

TREMORS 2 - AFTERSHOCKS

Wstrząsy 2 - Wielkie Larwy Wróciły

ocena:5
Rok prod.:1996
Reżyser:S.S. Wilson
Kraj prod.:USA
Obsada:Fred Ward, Christopher Gartin, Helen Shaver, Michael Gross
Autor recenzji:Flaco
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:4.13
Głosów:16
Inne oceny redakcji:
BartX - 6
Sabbath - 4
Kinson - 2

Wielkie larwy wróciły, jak szumnie głosi polski tytuł filmu. Po wydarzeniach z pierwszej części, gdzie graboidy zaatakowały małe amerykańskie miasteczko, gdzieś na pustynnych bezdrożach Nevady, tym razem za cel obrały sobie rafinerie w Meksyku.

Graboidy wróciły! Tym razem pojawiają się w Meksyku. Atakując pracowników rafinerii, "Petromaya", doprowadzając do tego, że zostaje ona zamknięta. Zdesperowani właściciele postanawiają wynająć specjalistę, a kto się do tego lepiej nadaje niż, Earl Bassett (Fred Ward), który po swojej pierwszej przygodzie z graboidami stał się bardzo sławny. Była to jednak krótkotrwała sława, jego pięć minut minęło, a nasz główny bohater znów wylądował w punkcie wyjścia, czyli bez grosza przy duszy, imając się różnych przypadkowych zajęć. Mężczyzna z pewnymi oporami ostatecznie przyjmuje ofertę pozbycia się graboidów z roponośnych pól rafinerii. Początkowo, wszystko idzie sprawnie i zgodnie z planem lecz tym razem graboidy mają coś w zanadrzu, z czym nawet Burt Gummer (Michael Gross), przybyły na pomoc, może sobie nie poradzić!

Pierwsza cześć "Wstrząsów" odniosła swego rodzaju sukces. Stała się mocnym, zauważalnym punktem "drugiego obiegu", czyli rynku kaset wideo. Na ekranach kin nie zrobiła oszałamiającej kariery, ale za to na rynku wideo, była sporym wydarzeniem. Dlatego twórcy zdecydowali się drugą cześć, stworzyć od razu z myślą o rynku wideo, odpuszczając sobie wyświetlanie filmu w kinach. Patrząc z perspektywy czasu, był to dobry ruch. Seria zadomowiła się na rynku wideo, w kinach te filmy by zapewne przepadły. Jak, na kontynuacje, jest to nieomal akademicki, jej przykład. Jest tu wszystko, do czego przyzwyczaiły nas kontynuacje. Mamy, więc przerost akcji nad treścią, wszystkiego więcej. Więcej akcji, humoru, jak i samych graboidów. Zauważywszy pewnie, że cześć pierwsza nie wzbudzała zbyt dużego lęku, tym razem chcąc zapewnić widzom interesującą rozrywkę, postawiono na jeszcze większą dawkę humoru. Wiec, Earl Bassett (Fred Ward) jest jeszcze bardziej zgryźliwy i ironiczny, Burt Gummer (Michael Gross) wygłasza jeszcze więcej swoich zabawnych tekstów. Oprócz tego mamy sporą dawkę humoru sytuacyjnego, dopełniającego obrazu całości. Samego horroru nie zostało tu zbyt wiele. Już poprzednia część nie mogła narzekać na obfite występowanie elementów grozy, tym razem jest ich jeszcze mniej, można je policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli chodzi o efekty specjalne to nie zmieniły się zbytnio od ostatniego razu. Twórcy nadal stawiają na animatronikę, choć widać też użycie efektów komputerowych, co w tym wypadku jest minusem filmu. W sumie porządne kino rozrywkowe.

Chcąc mieć radość z oglądania tego filmu, trzeba się nastawić na dobrą zabawę. Nie oczekiwać "strasznych" momentów. Film raczej nas nie będzie trzymał na krawędzi siedzenia. Ale zapewni nam dobrą rozrywkę. Dla fanów pierwszej części, pozycja obowiązkowa, dla wielbicieli monster-movie, także pozycja godna uwagi. Reszta musi zdecydować sama, czy zabawić się z graboidami, czy też nie.

Screeny

HO, TREMORS 2 - AFTERSHOCKS HO, TREMORS 2 - AFTERSHOCKS HO, TREMORS 2 - AFTERSHOCKS HO, TREMORS 2 - AFTERSHOCKS HO, TREMORS 2 - AFTERSHOCKS HO, TREMORS 2 - AFTERSHOCKS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Nadal, jest to porządne kino rozrywkowe
+ Obsada

Minusy:

- Wiecej śmiechu niż strachu
- Za mało nowosci w stosunku do części pierwszej
- "Akademicki przykład kontynuacji"

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -