Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TOXIC AVENGER IV a.k.a. CITIZEN TOXIE

TOXIC AVENGER IV a.k.a. CITIZEN TOXIE

Toksyczny Mściciel IV

ocena:6
Rok prod.:2000
Reżyser:Lloyd Kaufman
Kraj prod.:USA
Obsada:David Mattey, Clyde Lewis
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:7.38
Głosów:13
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 8

Jeśli ktoś uważał, że trzy pierwsze części "Toksycznego mściciela" były zwariowane to był w wielkim błędzie. 15 lat po sukcesie największego hitu Tromy, nadszedł czas na czwartą i - na chwilę obecną - ostatnią partię przygód amerykańskiego superbohatera z New Jersey...

Składająca się z kilku terrorystów Mafia pieluchowa, atakuje szkołę specjalnej troski, biorąc grupkę niedorozwiniętych nastolatków za swych zakładników. Na szczęście, na miejscu przestępstwa szybko zjawia się nasz tytułowy bohater, który błyskawicznie rozprawia się z oprawcami. Niestety, tym razem cała akcja kończy się niepowodzeniem, a wszystko za sprawą eksplozji, przygotowanej przez terrorystów, bomby. Całe to zdarzenie doprowadza do wymieszania się wymiarów w czasoprzestrzeni, przez co "Toxie" trafia do równolegle istniejącej, zdemoralizowanej rzeczywistości Amortville, a jego odpowiednik z innego świata - "Noxie" - zajmuje jego miejsce w Tromaville. Od tej pory wszystko staje do góry nogami... Miasteczko Tromaville, które od kilkunastu lat było wolne od wszelakich przejawów przemocy, staje w obliczu chaosu i totalnej destrukcji. Jego mieszkańcy postanawiają zaprotestować przeciwko Toksycznemu Mścicielowi, a burmistrz Goldberg (w tej roli największa żywa legenda filmów porno Ron Jeremy) sprowadza na pomoc rezerwowych super-bohaterów (m.in. kobietę-wibratora, człowieka-delfina i pomylonego człowieka-krowę). Sprawy komplikują się jeszcze bardziej gdy Sara - niewidoma dziewczyna Toksycznego Mściciela - zachodzi w ciążę z... dwoma mężczyznami jednocześnie. Czy prawdziwy "Toxie" uratuje swe potomstwo? Czy uda mu się przedostać do macierzystego wymiaru i pokonać swe alter-ego...?

Czwarta część "Toksycznego mściciela" - która przez autorów tegoż filmu żartobliwie została określona mianem "prawdziwego sequela" wskazując tym samym na nieudaną drugą i trzecią część serii - jest zupełnie inna niż jej poprzednicy. Naturalnie wciąż cechą charakterystyczną i dominującą pozostaje humor jednak tym razem Lloyd Kaufman poszedł na całość rzucając na pierwszy plan całą masę niehumanitarnych gagów. Sparodiowane zostało w zasadzie wszystko co tylko może budzić kontrowersje - równouprawnienie rasowe, wyznania religijne, aborcja, problem niepełnosprawnych, kwestia orientacji seksualnej, czy operacji plastycznych. Ważnym elementem tej części jest jej porywczość i dziesiątki pomysłów, dzięki którym całość nawet przez chwilę nie staje się nudna!

Wyrywane kończyny, latające głowy, gołe panny, zdeformowane stwory, rozjeżdżane na chodniku staruszki, krwawe eksplozje... a wszystko to w rytmach rockowej muzyki - tak właśnie, w wielkim skrócie przedstawia się najbardziej zwariowany "horror" wszechczasów, który sumą gagów przewyższa wszystkie części "Scary Movie" razem wzięte! Gorąco polecam!

Trzygroszówki

Skaldi przyznał ocenę 8 i napisał:

Już dawno żaden horror tak mnie nie rozbawił jak to się stało z czwarta częścią o Toksycznym Mścicielu. Pomysłowość Lloyda Kaufmana w kręceniu scen gore nie zna granic. Film za efekty gore oraz humor powinien dostać Oskara . Idealny pozycja na poprawę humoru. W swojej klasie hit!!!

Screeny

HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE HO, TOXIC AVENGER IV</br> a.k.a. CITIZEN TOXIE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ zdecydowanie najzabawniejszy film Tromy
+ zdecydowanie najlepsza część z całej serii
+ masa zabawnych, amatorskich scenek gore
+ w przeciwieństwie do poprzedników - nie nudzi!

Minusy:

- nie sprawdza się jako horror
- momentami wyjątkowo niesmaczny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -