Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4

TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 4 - Nowa Generacja

ocena:4
Rok prod.:1994
Reżyser:Kim Henkel
Kraj prod.:USA
Obsada:Renee Zellwegger, Matthew McConaughey
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:3.54
Głosów:41
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 7
Majster - 6
Flaco - 3
Molly - 7

Po trzymającej w napięciu "jedynce", banalnej "dwójce" i klimatycznej "trójce" przyszedł czas na ostatnią (jak dotychczas) część przygód kanibalistycznej rodzinki z Teksasu.

Czworo nastolatków wraca po balu szkolnym do domu. Korzystają jednak z objazdu i trafiają do lasu gdzie dochodzi do stłuczki. Grupa rozdziela się i próbuje szukać pomocy. Zamiast niej trafia w ręce rodziny kanibali...

Film jest mieszanką II i III części ale to co się rzuca w oczy to masa niedociągnięć i pytań... jak to możliwe, że nastolatkowie nagle z cywilizacji trafiają do lasu gdzie się gubią i nie potrafią znaleźć nikogo normalnego (?) dlaczego "Skórzana twarz" wygląda jak kobieta, czyżby przez ostatnie lata stał się transwestytą (?)... Film ponownie stracił mroczną atmosferę, jest nieco lepszy niż druga część serii ale jego banalność ciągnie się od początku do końca (w dwójce przynajmniej było parę dobrych momentów). Wątki humorystyczne (poza małymi wyjątkami), gra aktorów i scenografia na niskim poziomie. Nawet finałowa "kolacja", która jak dotąd była mocną stroną trzech poprzednich części, została spartaczona.

Powrót "The Texas Chainsaw Massacre" w wydaniu nowej generacji nie wyszedł najlepiej. Film nie byłby taki zły jeśli przyjąć, że nie jest on kontynuacją produkcji z 1974 i 1990 roku, ale nie ma co się oszukiwać... Nie polecam ale na siłę można obejrzeć.

Trzygroszówki

Majster przyznał ocenę 6 i napisał:

Film nie był aż taki zły. Lepszy od drugiej części, ale gorszy od żelaznej jedynki i trójki. Kilka elementów ciekawych, ale jak napisał Sabbath zupełnie zatracona atmosfera i klimat.

Screeny

HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ wygląd Renee Zellwegger (to jedyne co mi przychodzi do głowy)

Minusy:

- banalny od początku do końca
- atmosfera
- głupota głównych bohaterów
- "Skórzana twarz" transwestytą
- zakończenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -