Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3

TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 3

ocena:8
Rok prod.:1990
Reżyser:Jeff Burr
Kraj prod.:USA
Obsada:Kate Hodge, William Butter, R.A Mihailoff
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.6
Głosów:43
Inne oceny redakcji:
Flaco - 6
Molly - 8
Skaraś - 6

Trzecia już część dość kontrowersyjnej, a zarazem ciekawej serii. Poprzednik odbiegał klimatem od części pierwszej, dlatego można było mieć wątpliwości co do zachowania atmosfery napięcia i niepokoju. Powiem krótko: nie ma się o co martwić.

Poprzednia część niestety zatraciła kompletnie atmosferę znaną z bardzo dobrej jedynki. Miałem nadzieję, że twórcy zaproponują całkiem nową i zarazem wciągającą fabułę - tak się też stało... Dwójka młodych ludzi wybiera się do miasta; aby tam dojechać muszą przebrnąć przez Teksas, w który przez ostatnie 16 lat słynął z makabrycznych mordów. Zajeżdżają do miejscowej stacji benzynowej. Tu zaczyna się mały teatrzyk odstawiony przez dwóch członków niechlubnej dynastii. Jeden z nich zwiódł dziewczynę i chłopaka na inną, obstawioną drogę. A więc rodzinka psychicznie chorych kanibali odnowiła się! Okazuje się, że krwiożercze nawyki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Teraz obłąkana rodzina liczy jeszcze więcej osób. Młodzi ludzie wpadają w pułapkę i muszą walczyć o przetrwanie w pobliskich lasach, a te przyjazne są zawsze dla polujących na swoje ofiary.

Fabuła na medal. Trzeba zobaczyć cały film, bo początek w niezwykły sposób wprowadza nas w historię. W pierwszej części panował mały chaos, muza sprawiała, że twoje nerwy puszczały, był to typowy slasher. Tutaj mamy wszystko pięknie poukładane, muzykę dobrze dobraną, czyli wszystko czego potrzeba horrorowi klasy A, bo jak pamiętamy produkcja z 1974 roku była zaliczana raczej do filmów niskobudżetowych. Atmosfera grozy trzyma w napięciu do końca. Dalej nie wiemy kto jest dobry, a kto zły, w nieoczekiwanym momencie okazuje się, że koleś od pomocy drogowej też jest obłąkańcem itp. Niestety tak jak w częściach poprzednich nie będzie nam dane ujrzeć latających kończyn, czy wielkiego rozlewu krwii. Efekty wizualne stoją na tym samym, niestety średnim poziomie. Nie ma to większego znaczenia na rajcowność płynącą z oglądania, ale miło byłoby zobaczyć efekty podobne do filmów Fulciego. Jak pewno zauważyliście zmienił się reżyser, Tobe Hooper oddał pałeczkę młodszemu koledze, ale był wpółproducentem i czuwał na planie, aby wszystko potoczyło się po jego myśli. Bardzo podobało mi się, że nowa rodzinka mieszka w normalnym domu w środku lasu, wcześniej mieszkali w jakiejś jaskini. Do zalet należy koniecznie zaliczyć świetne połączenie starego klimatu z zupełnie nowym wcieleniem filmu. Nadal towarzyszy nam niepewność i napięcie, a zarazem wprowadzani jesteśmy w nową historię. Gra aktorów jest o wiele lepsza niż poprzednio. Fantastycznie grają swoje role i nie popełniają błędów. Oprawa dźwiękowa stoi na wysokim poziomie i co ważne pojawiająca muzyczka wpada w ucho. Szkoda, że końcówka zawsze jest bardzo podobna, ale z jednej strony to dobrze, bo czekamy z wypiekami na twarzy na część kolejną. Większych wad nie zanotowałem, twórcy postarali się i odstąpili od sztampowej akcji jaką zaserwowano nam poprzednio. Zrobiono krok naprzód i należy się z tego cieszyć, bo to zaowocuje na przyszłość.

Mało kiedy zdarza się, że seequel dostaje lepszą ocenę od pierwszej części, ale TCM 3 na taką zasługuje. Zdecydowanie perełka w serii, kto wie czy nawet nie najlepsza. Obejrzeć naprawdę warto, wszyscy którzy po obejrzeniu dwóch pierwszych części nie sądzili, że coś z tego będzie zostaną mile zaskoczeni.

Screeny

HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3 HO, TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nowa, ciekawa fabuła
+ super klimat
+ całość

Minusy:

- w dalszym ciągu kiepskie efekty
- i końcówka

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -