Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TORMENT

TORMENT

Męka

ocena:2
Rok prod.:2008
Reżyser:Steve Sessions
Kraj prod.:USA
Obsada:Suzi Lorraine, Tom Stedham, Ted Alderman
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Są filmy, których tytuł często rozmija się z prawdą. Są także takie, do których wyraźnie zabrakło pomysłu twórcom. Są także takie do których pasuje idealnie. Choć nie zawsze w zgodzie z założeniami filmowców. Bo „Męka” to tytuł niezwykle adekwatny. Szczególnie dla widza.

Laura to młoda, piękna dziewczyna, którą poznajemy gdy opuszcza szpital psychiatryczny. Wraz z mężem udaje się na odludzie by tam w ciszy i spokoju dojść do siebie. Wciąż jednak miewa napady lęków i problemy z odnalezieniem się w normalnym świecie. To coraz bardziej irytuje męża, który zaczyna być zmęczony ciągłym staraniem się pomocy żonie. Ta zaś coraz częściej widuje w okolicy domu dziwnego klowna zdającego się mieć bardzo mordercze zamiary. Czy rzeczywiście jest to jedynie wytwór jej wyobraźni?

„Torment” jest filmem niezależnym, ocierającym się niemal o amatorstwo. Drewniane aktorstwo, ujęcia i zdjęcia kojarzące się raczej z filmami dla dorosłych nie nastrajają optymistycznie. Oczywiście, nie znaczy to, że już z tego powodu należy obraz skreślić. Jeśli jednak dołożymy do tego dziurawy scenariusz, który nawet nie jest nielogiczny, jego po prostu nie ma! Śledzimy tylko kolejne rozmowy (równie drętwe jak aktorstwo) męża z żoną, od czasu do czasu obserwując morderczego klauna „przy pracy” nad innymi ofiarami. Pierwsze nudzą straszliwie, drugie rażą wykonaniem i brakiem pomysłu. Całość ratuje jedynie muzyka, która choć nie wybitna, sugeruje, że coś pozytywnego (w sensie grozy) może się tu zdarzyć. Niestety, nic takiego nie następuje. Oczywista konfrontacja jest po prostu szczytem głupoty i przeciągania czasu. Każda z postaci zaczyna się zachowywać coraz mniej logicznie, ze szczególnym wskazaniem na oficera policji, przy tym stara się poruszać coraz wolniej, jakby to miało wzmóc grozę i oczekiwanie na coś strasznego (co usilnie stara się sugerować muzyka). Wszystko to osiąga szczyt kuriozum, gdy dodatkowo wszystko zaczyna być pokazywane za pomocą techniki slow motion. Gdyby to jeszcze prowadziło do czegoś, można by to uznać za zabieg artystyczny. W tym wypadku jest to straszliwa dłużyzna, która prowadzi donikąd, ani bowiem finał, ani pointa nie wynagradzają czasu straconego na ów obraz. Polecam. Omijać szerokim łukiem. Sprawdza się jedynie jako niezły usypiacz.

Screeny

HO, TORMENT HO, TORMENT HO, TORMENT HO, TORMENT HO, TORMENT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ od biedy muzyka

Minusy:

- wszystko inne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -