Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SAW VI

SAW VI

Piła 6

Rok prod.:2009
Reżyser:Kevin Greutert
Kraj prod.:
Obsada:Tobin Bell, Costas Mandylor, Betsy Russell, Mark Rolston, Shawnee Smith
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.89
Głosów:9
Inne oceny redakcji:

- Zdjęcia do filmu realizowano w Toronto (Kanada).

- Od czasu premiery pierwszej "Piły" 28 października 2004 roku, każdy kolejny sequel wypuszczany następnego roku, jeden dzień wcześniej niż rok wcześniej ("Piła II" miała premierę 27 października 2005 roku itd).

- Tanedra Howard zwyciężając w programie telewizji VH1 "Screem Queen" (Królowa krzyku), w nagrodę otrzymała udział w obsadzie filmu.

- Scenariusz rozdany nowym członkom obsady w serii nosił nazwę "Evolution III". Scenariusz nie mógł więc dostać się do publicznej wiadomości. Evolution Pictures to spółka, której własnością jest Twisted Pictures.

- Wersja reżyserska została ukończona 6 czerwca 2009 roku.

- Pracę nad filmem pierwotnie zamknięto 10 lipca 2009 roku. Z powodu złożonego zakończenia producenci i studio zdecydowali się na kolejny tydzień zdjęć, by perfekcyjnie ukończyć ostatnie 5 minut. Potem oficjalne zakończenie prac nad filmem ogłoszono 21 lipca 2009 roku.

- Film zawiera wątki, które w pełni zostały rozwinięte w grze komputerowej "Saw".

- W Hiszpanii film został objęty kategorią "X" z powodu "obrony przed przemocą". Wskutek tego nie mógł być wyświetlany w normalnych, komercyjnych kinach, tylko wyłącznie w placówkach akceptujących tę kategorię.

- Do momentu wejścia filmu na ekrany, Costas Mandylor (Hoffman) nie wiedział, czy jego postać przeżyje, czy nie. Przyczyną było nakręcenie wielu zakończeń.

- Film miał najgorszy start ze wszystkich części "Piły". W pierwszy weekend zarobił w USA zaledwie 14,1 miliona dolarów.

- W biurze Williama Eastona było kilka kryształowych posągów przedstawiających punkty orientacyjne. Jednym z nich był CN Tower z Toronto w stanie Ontario. W Toronto kręcono jak dotychczas wszystkie części "Piły".

- We wczesnej fazie produkcji odrzucono pomysł, który zakładał wstąpienie detektywa Hoffmana do mafii.

- Pierwszy film z serii, w który laleczka Billy pojawia się osobiście, by wytłumaczyć zasady gry. Wcześniej dostarczała tylko ostrzeżeń lub gratulacji po wygranej próbie.

- Wykorzystanie Łamacza Szczęk uczyniło "Piłę VI" pierwszą częścią, w której ponownie użyto pokazaną już wcześniej pułapkę.

- Pierwszy film z serii, w którym wykorzystano cyfrowe zegarki na pułapkach przymocowanych do ciała.

źródło: www.filmweb.pl

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO