Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SPECIES

SPECIES

Gatunek

Rok prod.:1995
Reżyser:Roger Donaldson
Kraj prod.:
Obsada:Ben Kingsley , Michael Madsen, Natasha Henstridge, Forest Whitaker , Alfred Molina, Marg Helgenberger,
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.06
Głosów:17
Inne oceny redakcji:
Krzysztof Gonerski - 5
Adach - 6

- Hasła reklamowe: „Przez 3 miliony lat ludzka rasa była na szczycie drabiny ewolucji. Nic nie trwa wiecznie.”, „Mężczyźni nie mogą się jej oprzeć. Ludzkość może przez nią nie przetrwać.”, „Dwie dekady temu naukowcy wysłali wiadomość do kosmosu... To... jest odpowiedź.”, „Nasz czas się skończył.”, „Bądź zaintrygowany. Bądź uwiedziony. Bądź ostrzeżony.”.

- Podczas kręcenia filmu MGM zdecydowało nie kręcić sceny z „koszmarnym pociągiem”, żeby obniżyć koszty produkcji. H.R. Giger nie wyraził na to zgody i wyłożył $100,000 z własnej kieszeni, aby zrealizować scenę.

- We wstępnym zarysie scenariusza Sil miała zabić sympatycznego kierowcę. Jednak aby widownia darzyła postać Sil większą sympatią (i aby uczynić morderstwo portiera bardziej szokującym), scena została zmieniona na taką, w której Sil zabija w obronie własnej włóczęgę, który próbuje ją zaatakować.

- Na potrzeby sceny, w której Sil “rodzi się” z kokonu, scenografia pociągu została zbudowana do góry nogami. Natasha Henstridge, naga i pokryta lubrykantem KY Jelly, została wypchnięta z kokonu, następnie zdjęcie zostało przerzucone do góry nogami, aby uzyskać efekt jej wypadającej z kokonu.

- Michael Madsen i Marg Helgenberger dostali pozwolenie, aby improwizować ich sex – scenę.

- W scenie, w której Robbie przyprowadza Sil do domu widać odbicie mikrofonu w szklanych drzwiach prowadzących na patio.

- Widać cień mikrofonu nad głową Dana, w przedziale pociągu.

- Sil ma ślady po opalaniu się, chociaż, zgodnie z filmem nigdy się nie opalała.

- Sil nosząca soczewki kontaktowe.

- Porwana pani nagle wyprostowuje się, gdy samochód stacza się ze wzgórza.

- Ubrani na czarno członkowie ekipy filmowej są widoczni podczas wyrzucania manekina z samochodu.

- Kiedy ekipa poszukiwawcza ogląda martwego człowieka w brudnym od krwi zbiorniku wody, przez moment woda jest czysta i przejrzysta.

- Xavier karze grupie badawczej użyć żeńskich komórek jajowych do testów (ponieważ rzekomo z takimi komórkami łatwiej jest się obchodzić) i krzyżuje je z DNA kosmity. Komórki jajowe są generalnie żeńskie, nie mogą być męskie.