Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SCREAM 2

SCREAM 2

Krzyk 2

Rok prod.:1997
Reżyser:Wes Craven
Kraj prod.:
Obsada:Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette, Jamie Kennedy, Sarah Michelle Gellar,
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.27
Głosów:26
Inne oceny redakcji:

- Nikt z ekipy filmowej nie znał tożsamości zamaskowanego zabójcy aż do ostatniego dnia zdjęć. Dopiero wówczas wręczono ekipie ostatnie 10 stron scenariusza, dodatkowo wydrukowanego na szarym papierze, uniemożliwiającym powielenie go na xero.

- W pierwszej części Sydney narzeka, że przy ewentualnej ekranizacji wydarzeń z Woodsboro, przy jej szczęściu zagra ja Tori Spelling. W filmowym „Stab” rzeczywiście postać Sydney gra Spelling.

- W pokoju Sydney możemy w pewnym momencie zauważyć przewieszony przez drzwi szafy sweter, bliźniaczo podobny do tego, który nosił Freddie Kruger w serii „Nightmare on Elm Street”.

- Większość scen na powietrzu była kręcona w żeńskim Agnes Scott College w Atlancie.

- Policjanci Richards i Andrews zostali nazwani na cześć Kyle Richards I Briana Andrews`a – pary aktorów, którzy odtwarzali role dwójki dzieci, którymi opiekowała się Jamie Lee Curtis w filmie “Halloween” (1978)

- Każdy aktor startujący na castingu do roli Dereka, chłopaka Sydney, musiał odegrać scenę, w której bez akompaniamentu wykonuje na stołówce utwór "I Think I Love You" The Partridge Family

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD