Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SILENT HILL

SILENT HILL

Silent Hill

Rok prod.:2006
Reżyser:Christophe Gans
Kraj prod.:
Obsada:Radha Mitchell, Laurie Holden , Sean Bean , Jodelle Ferland, Deborah Kara Unger, Alice Krige
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.17
Głosów:103
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 7
Ash J. Williams - 7
Skaraś - 9

- Hasła reklamowe: "Gra się zaczyna.", "Cisza zostanie przzerwana", "Witamy w Silent Hill", "Już nie takie ciche", "Gdy raz wkroczysz do Silent Hill nie ma już powrotu.", "Witamy w piekle", "Oczekiwaliśmy cię.".

- Zaprojektowano ponad sto różnych kopii ubioru i ekwipunku Rose. Bohaterka zaczyna występować w delikatnych, letnich kolorach, które wraz z postępem filmu stają się bardziej szare, względnie krwisto-czerwone. Ilość strojów spowodowała, że dzięki doborowi odcieni zmiana ta jest praktycznie niezauważalna.

- Sony Pictures zarobiło na prawach do dystrubucji w samych tylko Stanach i Ameryce Łacińskiej ponad 14 milionów dolarów.

- Większość potworów w filmie została odegrana przez profesjonalnych tancerzy. Wynikło tto z faktu, że nienaturalny sposób poruszania się stwórów wymagał sporej elastyczności i giętkości od odtwórców.

- Pięć lat zajęło reżyserowi Christophe’owi Gans’owi uzyskanie praw do realizacji filmu. Uzyskał je od Konami po tym jak wysłał do nich wywiad opisujący jak wiele „Silent Hill” znaczy dla niego. Do wywiadu dołączył sceny, które nakręcił samodzielnie uzupełniając je muzyką z gier.

- W oryginalnym scenariuszu były tylko żeńskie charaktery. Po odkryciu tego, scenariusz wrócił do Christophe’a Gans’a z dopiskiem „Tu nie ma mężczyzn!” Scenariusz zatwierdzono po dodaniu postaci granej przez Sean’a Bean’a.

- Według Christophe’a Gans’a w początkowej fazie pracy nad scenariuszem, film miał trwać trzy i pół godziny.

- Telefon komórkowy używany przez Chris’a (Sean Bean) to Sony-Ericsson Z600.

- Christophe Gans początkowo w roli Cybil chciał obsadzić Cameron Diaz.

- Francuski reżyser, Nicolas Boukhrief, został zaproszony do współpracy nad scenariuszem.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO